Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır? 

Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır? 

WordPress, SilverStripe, Textpattern ve daha birçok blog sağlayıcısının ortaya çıkmasının ardından yepyeni bir sektör ortaya çıktı. Bu sektör blog açarak nasıl para kazanılır sorusunu akıllara sokmuş durumda ve bu soru son zamanlarda oldukça fazla sorulmaktadır. Blogların kolayca açılabilir olması, kolaylıkla ve istediğiniz zaman çalıştırabileceğiniz bir işletme gibi olması elbette kulağa hoş geliyor. Fakat bu işletmenin nasıl daha etkili çalıştırılabileceği konusunda profesyonel yardım almak şarttır. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve hangi panel kullanılıyor ise bu panelin kullanım eğitimi alınmalı ve blogger olma yolunda ilk adım bu şekilde atılmalıdır. Gerekli niteliklere sahip olunmaması durumunda bu işin meyvelerini yemek maalesef epey bir zaman alacaktır.

Nasıl Blog Açarım

Nasıl Blog Açarım?

Blog açmak için kullanabileceğiniz en büyük sağlayıcı olan WordPress, bugünlerde ücretli ve ücretsiz temalarının yanında eğitim de sağlamakta. Blog temaları yazmak kod bilgisi gerektirdiği ve bir hayli zaman aldığı için, sağlayıcılar bu temaları sizin için hazır olarak sunmaktadır. Sitelerine giriş yaptıktan sonra satın alabileceğiniz veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz temalardan birini seçtikten sonra sitenin kurmaya başlayabilirsiniz. Bloğunuzu açtıktan sonra blog açarak nasıl para kazanılırsorusu için yapmanız gereken ilk adım bloğunuza düzenli olarak içerik sağlamaktır. Bu içeriklerin sağlanarak blog üzerine günlük ziyaretçi sayısı arttırılıp reklam sistemlerinden onay alınmalıdır.

Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Nasıl Para Kazanılır Blog Açarak

Blogun tamamen hazır olmasının ardından ilk ve en kolay kazanç yolu olan Google AdSense’ten hesap açmalı ve sitenizi mülk olarak göstermelisiniz. Ardından AdSense, blogunuz için seçtiğiniz tema üzerinde reklam için ayrılan yerleri, sitenizi ziyaret eden kişilerin ilgilendikleri alanlar doğrultusunda reklamlarla dolduracaktır. Bu reklamların kazanç miktarı fazla olmasa da ilk ve en kolay kazanç yöntemi budur. Ardından bloğunuzun ziyaretçileri arttığında, blog açarak nasıl para kazanılıryönünde yapılan en iyi tavsiyelerden biri satış ortaklığı almaktır. Bu ortaklıkları alabilmek için büyük firmalara, yeni açılmış olan firmalara veya forumlarda satış ortaklığı veren küçük satıcılara ulaşmalısınız. Ürün başına komisyon mantığı ile işleyen bu yöntem için bloğunuzun görüntülenme sayısının oldukça yüksek olması gerekirken, kazancın da bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz.