Para Kazanma Yolları Öğrenci

Para Kazanma Yolları Öğrenci

Para Kazanma Yolları Öğrenci

Öğrenciler için part time çalışmak para kazanma yolları arasında bilinen en basit ve klasik yöntemdir. Fakat yarım zamanlı iş bulmak zordur, mühendislik tıp gibi zor bölümlerde okuyan öğrencilerin, öğrenim hayatı boyunca kafalarını ders kitaplarından kaldırmamaları gerekir. Ama ilahiyat, ekonomi, işletme, sosyal bilimler gibi kitap okuyup geçilecek bölümlerde yarım zamanlı çalışmak para kazanma yolları öğrenci şablonuna uyar. Destek almayan öğrenciler çalışıp para kazanmak zorundadırlar. Öğrenciler, arama motorlarında yer alan birçok tuzak site ile zaman kaybedebilirler. Bir siteye üye olmak, bir anket doldurarak para kazanmak, bir mobil program indirip görevleri yerine getirerek para kazanmak mümkün değildir. Öğrenci olarak para kazanmak için, üniversitenizde kısmi zamanlı çalışmaktır. Her üniversitede bu alımlar, çeşitli birimlerde yapılmaktadır. Ayda 300 TL ve 400 TL alarak bir ek gelir sağlayabiliyorsunuz.

Kısmi Zamanlı Çalışma

Üniversiteler, her dönemde belli sayıda resmi olarak kısmi zamanlı öğrenci istihdam ederler. Öğrencileri derslerin dışındaki zamanlarda görevlendirirler. Bu süreç günde 3-4 saat ile sınırlıdır. Kazanılan para azdır ama ek gelir olarak görülebilir. Öğrenciler için para kazanma yolları arasında en güvenilir yöntemdir.

Kısmi Zamanlı Çalışma

Kendi Alanında Çalışarak

Eğer bir lisans programı öğrencisi iseniz, kendi branşınızda part time çalışma olanağınız olabilir. Bir makine mühendisi iseniz sanayide, bir yazılım mühendisi iseniz yazılım firmalarında iş başına ya da belli saatlerde çalışarak ayda 1000-2000 TL para kazanmanız mümkündür. Bu şekilde tüm üniversite hayatınızı para sıkıntısı olmadan bitirebilir ve iş deneyimi kazanabilirsiniz.

Kendi Alanında Çalışarak

Broşür Dağıtarak Para Kazanmak

Gelişmiş şehirlerde birçok firma, broşür dağıtmak için öğrencileri tercih ederler. Onlara broşür dağıttırarak günlük 60-70 TL para öderler. Böylece kendi reklamlarını daha iyi yapmış olurlar.

Broşür Dağıtarak Para Kazanmak

Bir Muhasebe Departmanında Çalışmak

Öğrenciler özellikle de lisans öğrencileri rahatlıkla bir muhasebe departmanında iş bularak çalışabilirler. Yapacakları işler üye esnaflardan defter toplamak ve en basitinden bir Data Soft benzeri programa bu fişleri girmektir. Bir muhasebe elemanı olarak ayak işlerini yapsanız dahi ayda 750 TL gelirle öğrencilik masraflarınızın bir kısmını çıkarabilirsiniz. Eğer burs ya da kredi alıyorsanız bu para da eklenince rahat bir süreç geçirebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma

Öğrenciler için para kazanma yolları arasında en kolay olan yol bu. Bu şekille para kazanan on binlerce öğrenci var. Free olarak boş zamanlarda hazır makale paketleri hazırlayıp wmaraci, r10 gibi sitelerde satışa çıkararak, belli bir gelir elde edilebilir.